Hajdari “braktis” Murrizin, parti të re me nismën “Thurje”

0
59

Pak ditë më parë Halit Valteri i opozitës parlamentare kishte paralajmëruar krijimin e një partie të re dhe se Rudina Hajdari do i bashkohej grupit të tyre.

Por Abcnews shkruan se Hajdari do të krijojë një parti më vete me nismën “Thurje” duke mos iu bashkuar Myslim Murrizit. Hajdari është kthyer në Tiranë pas pushimeve në SHBA duke iu përkushtuar ngritjes së partisë së re.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj