Largimi nga Barcelona / Merret vendimi i papritur për Messin

0
35

Shumë është folur për një largim të mundshëm të tij, por duket se Messi është i “dënuar” të qëndrojë te Barcelona.

Federata Spanjolle e Futbollit, përmes një deklarate nënvizon se çdo skuadër që kërkon shpërbimet e argjentinasit do të duhet të paguajë klauzolën për të.

Dhe nuk është pak, por 700 milionë euro, shifër kjo e papërballueshme nga asnjë ekip.

“Kontrata është aktualisht në fuqi dhe ka një ‘klauzolë të përfundimit të parakohshëm dhe në mënyrë të njëanshme deri më 26 qershor.

Në përmbushje të normative përkatëse, La Liga nuk do të japë lejekalimin për lojtarin, në rast se nuk paguhet klauzola”, shkruhet në qëndrimin zyrtar.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj