Sherr me thika mes kushërinjve, njëri largohet me makinë dhe përplas një grua

0
36

Një sherr mes kushërinjsh për zaptimin e tokave ka ndodhur në Ersekë, ku ka përfunduar me plagosjen e njërit prej tyre. Ndërsa tjetri, gjatë tentativës për tu larguar ka përplasur me makinë një grua.

Nga informacionet paraprake mësohet se në këtë konflikt janë përfshirë 5 persona nga fshati Taç i Ersekës, mes të cilëve edhe kushërinj. Mësohet se këta persona janë konfliktuar për zaptimin e tokes.

Kaq ka mjaftuar që në ketë konflkt masiv të përdoren thikat, e për pasojë ka mbetur i plagosur njëri prej tyre.

Balkanëeb shkruan se njëri prej kushërinjve që janë konfliktuar është plagosur rëndë dhe është transportuar në spitalin e Korçës nga ku mësohet se është jashtë rrezikut, ndërsa të tjerët të përfshirë në të kanë marrë plagë të lehta dhe pasi kanë marrë mjekimin në spitalin e Ersekës janë shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme.

Në këtë konflikt mësohet se janë përfshirë edhe njerëz që jetojnë prej vitesh jashtë shtetit, ndërsa burimet theksojnë se sherri të ketë nisur pikërisht për zaptimin e tokave të njëri-tjetrit.

Ndërkohë njëri prej autorëve është munduar të largohet nga vendi i ngjarjes dhe në nxitim e sipër me makinë ka marrë përpara një shtetase femër e cila është plagosur dhe transportuar në spital.

Policia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj