Mësoni si parashikohet të jetë koha gjatë gjithë kësaj jave/ Si do lëvizin temperaturat dhe zonat që do të përfshihen nga reshjet e shiut

0
32

Dita e sotme do të nisë me mot të kthjellët.

Kurse prej orëve të mesditës deri ato të pasdites në relievet kodrinore-malore pritet të ketë reshje shiu në formën e shtrëngatave apo stuhive afatshkurtër.

Relativisht të njëjta kushte atmosferike do të ketë edhe dita e Martë por reshjet e shiut do të jenë kryesisht në formë pikash në relievet e larta malore

Dita e Mërkurë nis kthjellët, por pas orëve të mesditës nisin alternimet e vranësirave të cilat do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta të herëpashershme në zonën e qendrës dhe atë të veriut.

Edhe dita e Enjte nis me mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të shoqërohen me reshje shiu të dobëta dhe lokale në një pjesë të madhe të vendit deri në orët e pasdites më pas përsëri mot i kthjellët.

Ditën e premte do të kemi mot të kthjellët në të gjithë territorin.

Surprizon moti/ Mësoni si parashikohet të jetë koha gjatë

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj