“Reflekto or mik sa nuk është vonë”/ Elton Deda del me një tjetër mesazh të fortë për Ramën

0
39

Kantautori Elton Deda ka reaguar sërish lidhur me vendimin e qeverisë për mbylljen e klubeve të natës gjatë periudhës së pandemisë.

Deda kërkon shfuqizimin e atit normativ, që ai e cilëson të çuditshëm.

“Reflekto or mik sa nuk eshte vone. Mos jua mbyll shqiptareve te derrmuar ate dritaren e zbehte qe u jep pak kenaqesi. Ka plot forma qe mos ti rrenosh muzikantet e bashke me ta gjithe zinxhirin e biznesit. Shfuqizo ate aktin e cuditshem dhe bej nje te ri ku shtrengon masat. Ti do thuash “jemi keq si komb e s’marrim vesh”…por ta garantoj qe keshtu nuk do marrim vesh jo per inat, por sepse po shkojme drejt nje grope te madhe. Sa me shpejt madje. Miqesisht, nje pjese e armates te denigruar prej 5 muajsh”, shkruan Deda.

Leave a Reply