Mirush Kabashi në karrige me rrota/ MJESHTRI I MADH përfundon radioterapinë (Foto nga spitali)

0
50

Mjeshtri i madh, Mirush Kabashi, prej dy vitesh po përballet me një sëmundje të rëndë. Në foton e fundit të publikuar Mirush Kabashi është shfaqur në një karrige me rrota, pasi ka bërë një radioterapi, në një spital privat në një kryeqytet.

Në foto, artisti i madh shafqet i buzëqeshur plot jetë ashtu siç e karakterizon në të gjitha rolet që ka luajtur që janë të shumta në numër.

Prekëse! Mirush Kabashi në karrige me rrota, MJESHTRI I MADH

Foto-ja është publikuar nga Oriela Cano në një spital privat, pasi ka përfunduar radioterapinë.

Një muaj më parë Kabashi festoi 72- vjetorin dhe i urojmë sa më shumë shëndet dhe jetë të gjatë edhe në skenë.

Mirush Kabashi është një emër dhe kontribut i madh për artin dhe kulturën shqiptare. Artisti me një karrierë 45-vjeçare numëron mbi 100 role në teatër dhe më shumë se 20 të tjerë në kinematografi.

Leave a Reply