Situata nga koronavirusi, Veliaj paralajmëron masa të rënda për pronarët e supermarketeve dhe dyqaneve ushqimore

0
278

Në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, Veliaj ka bërë me dije se dyqanet ushqimore apo supermarketet që do të rrisin çmimet, duke shfrytëzuar situatën e koronavirusit do të gjobiten ose do të procedohen penalisht.

“Do jeni të pamëshirshëm me gjoba dhe procedim penal për këdo pronar biznesesh, supermakete dyqane ushqimore që abuzojnë me çmimet. Nuk do tolerojmë më një qytet hienash, rrëzohemi bashkë, por bashkë do ngrihemi”, tha Veliaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here