Revoltë në 27 burgje, të dënuarit shpërthejnë nga frika e koronavirusit, ka viktima e të plagosur

0
240

Shpërthen revolta në 27 burgje në Itali, pasi të dënuarit u rebeluan pas limitimeve të kontakteve me familjarët, si masa për të parandaluar koronavirusin. Kryesisht ka pasur trazira në Milano, Napoli, Palermo dhe Frosinone. Zjarre në qeli ka pasur në burgun e Pratos dhe në një tjetër në Romë.

Prej trazirave pati 6 viktima. Në Pavia, dy policë burgu u morën peng dhe nëpërmjet çelësave që ua morën liruan shumë të burgosur të tjerë.

Të burgosurit pasi u ngjitën në çatitë e burgjeve dhe kërkonin me forcë që mos t’u shtypeshin të drejtat e tyre, duke e zbritur protestën në sheshpushimet. Pati shumë të lënduar dhe 6 viktima, mes tyre 3 në Modena. Në Foggia u arratisën 20 të dënuar. Situatë e rëndë edhe në Milano e Romë, ku janë sulmuar infermieritë.

Revoltë në 27 burgje, të dënuarit shpërthejnë nga
Revoltë në 27 burgje, të dënuarit shpërthejnë nga
Revoltë në 27 burgje, të dënuarit shpërthejnë nga
Revoltë në 27 burgje, të dënuarit shpërthejnë nga
Revoltë në 27 burgje, të dënuarit shpërthejnë nga

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here