Dy dhoma karantinë, shpërndahen 22 mijë maska / Çfarë po ndodh në spitalin e Fierit?

0
262

Infektivi në QSUT është kthyer në karantinë pas evidentimit të 2 rasteve të para me koronavirus, babë e bir, të cilët pasi rezultuan pozitivë, janë shtruar për trajtim po në këtë spital ditën e sotme.

Por çfarë po ndodh në Fier?

Autoritetet shëndetësore kanë marrë masa shtesë në spitalin e Fierit, duke shpërndarë 22 mijë maska dhe është bërë pajisja me sasite e nevojshme te oksigjenit.

Mësohet se janë krijuar dhomat për karantinë në mjediset e repartit infektiv, dy dhoma karantinë.

Për personat që vijnë nga zonat e kuqe, merret mostra dhe nëse del pozitiv dërgohen në Tiranë, për analiza.

Gjithashtu autoritetet shëndetësore kanë marrë masa shtesë në spitalin e Fierit, duke shpërndarë 22 mijë maska dhe është bërë pajisja me sasite e nevojshme te oksigjenit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here