Koronavirusi/ Gjermania në “listën e zezë” të vendeve europiane, shënohen viktimat e para

0
276

Gjermania është një ndër tre vendet europiane me numrin më të lartë të prekjeve nga koronavirusi, pas Italisë dhe Francës, me 1112 raste infektimesh.

Por, vetëm tani, fatmirësisht, u regjistruan dy vdekjet e para nga epidemia që po gjynjëzon një botë të tërë.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi për vdekjen e një gruaja 89-vjeçare nga Essen dhe për një pacient të

dytë që humbi jetën nga rajoni Heinsberg.

Pas një rasti të dyshuar në një shkollë në Brandeburg, rreth 5 mijë persona janë futur në karantinë shtëpiake, në qytetin Neustadt/Dosse.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here