E konfirmon konsullja në Milano: Një shqiptare humbi jetën nga koronavirusi, familja e saj në karantinë

0
281

Konsullja shqiptare në Milano Anila Pojani ka konfirmuar se një grua shqiptare në Itali e cila u testua pozitive me COVOD-19, ka humbur jetën në shtetin fqinjë.

Ajo tha në emisionin “RealStory” se viktima është rreth 60-vjeçe, nga Durrësi.

“Jemi kontaktuar nga një agjenci funebre, dhe sot në shqyrtimin e dokumentacionit, kemi konstatuar se shqiptarja, nga Durrësi, ka ndërruar jetë për shkak të arrestit kardiak dhe ka rezultuar edhe me koronavirus’, u shpreh konsullja Pojani.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here