“Trondit” Rudina Hajdari dhe tregon shifrën e çmendur: Ja sa kushton mandati i një deputeti

0
312

Deputetja Rudina Hajdari ka bërë një deklaratë të fortë, teksa ka qenë e pranishme në nisjen e punës së Komisionit Parlamentar të Reformës Zgjedhore. Ajo ka deklaruar gjatë fjalës së saj se sot mandati i deputetit blihet me 1 milion euro.

“Kemi arritur në një pikë ku një mandat kushton gati te 1 milion euro. Sot nuk mund të futesh në Kuvend pa pasur fond të caktuar. Tregu i zgjedhjeve është kthyer në treg të zi të shit-blerjes së votës”, ka thënë Hajdari.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here