Çfarë do të ndodhë sot? Pas takimit me Kryemadhin, Basha bën lëvizjen e papritur me aleatët

0
405

Pas takimit me kryetaren e LSI Monika Kryemadhin, mësohet se Basha do të mbledhë sërish koalicionin opozitar në selinë blu.

Raportohet se mbledhja do të zhvillohet në orën 16:00, ku do të diskutohet dhe do të ndahen detyrat e secilit prej aleatëve për qeverinë tranzitore.

Ndërkohë në një deklaratë për shtyp kreu i PD theksoi se paraditen e nesërme në orën 11:00 do të bëjnë publike detyrat e qeverisë tranzitore që sipas tij do të sigurojnë zgjedhje të lira.

Gjithashtu Basha theksoi se largimi i Edi Ramës është kusht i panegociueshëm që do të çojë në qeveri tranzitore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here