Vazhdojnë rrjedhjet brenda LSI, një tjetër kandidat merr mandatin nga KQZ (Bëhet publik emri)

0
357

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dhënë mandatin e deputetit kandidatit të LSI-së për qarkun e Beratit, Klajdi Qama.

Në mbledhjen e zhvilluar sot komisioni ka vendosur dhe regjistrimin e partisë Bindja Demokratike në zgjedhjet e 30 qershorit.

Në rendin e ditës ishte njoftuar dhe mandatimi i Qamës i cili e çon në 14 numrin e deputetëve të LSI-së në Kuvendin e Shqipërisë, pas dorëzimit të mandateve të deputetëve të këtij grupi parlamentar.

Numri total i deputetëve në Kuvend arrin në 110, ndërsa mbeten bosh dhe 30 mandate të tjera nga opozita.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here