Ofendoi arbitrin pas ndeshjes me Milanin, vjen dënimi për Igli Taren

0
342

Igli Tare njihet edhe për gjaknxehtësinë e tij, ku shpesh herë zbret në fushë dhe kapet me arbitrat. Këtë gjë bëri edhe pas takimit të kampionatit me Milanin ku protestoi ashpër për vendimet e kryesorit. Episodet në atë takim prodhuan shumë polemika rritur tensionin mes Tares dhe arbitrave. Shqiptari lëshoi një lumë kritikash mbi arbitrat dhe Gjykatësi Sportiv nuk e ka falur këtë reagim të drejtorit sportiv të kryeqytetasve. Tare është dënuar e dy javë pezullim dhe do të qëndrojë larg stadiumit deri në datën 30 prill.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here