Ish-kreu i KQZ-së flet hapur: Pse situata nuk zgjidhet me zgjedhje të parakohshme

0
366

Ish-kreu i KQZ-së Kristaq Kume deklaroi se ky është një moment shumë i mirë, që palët të reflektojnë, sa i përket sistemit zgjedhor sepse nuk zgjidhet situata me zgjedhje të parakohshme. “Ky është një moment mjaft i mirë që ne të reflektojmë, për atë që kemi bërë keq dhe të ndryshojmë gjërat. Ndryshimi nuk vjen duke mbajtur një palë zgjedhje, edhe pa Edi Ramën kryeministër. Por Rama do jetë në tavolinë se është kryetar i PS. Ndryshimet bëhen, duke rënë dakord, duke u ulur në tavolinë dhe duke shikuar si duhet rregulluar ky sistem zgjedhor, por edhe kodi zgjedhor” tha ai në Ora News.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here