U rikthye pak javë më parë në Pukë, jep papritur dorëheqjen prokurori i dosjes ‘Dajti’

0
402

I njohur si prokurori i cili kërkoi dënim me burg përjetë për Dritan Djatin dhe ish drejtuesi i prokurorisë së Elbasanit Ardian Nezha jep dorëheqjen.Prokurori Nezha prej pak javësh ishte rikthyer prokuror në Pukë ndërsa pas këtij veprimi ku ai qëndroi i komanduar në Tiranë ka kërkuar të largohet nga sistemi çka do të sillte edhe ndërprerjen e vettingut për të.Nezha ka kërkuar nga KLP ti pranoj dorëheqjen duke shpallur përfundimin e statusit të magjistratit ndërsa kërkesa e tij pritet të shqyrtohet më 1 Prill.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here