Vizitorët në gjirin e Vlorës ngelin pa fjalë, e pazakontë çfarë ka ngecur në rrjetat e peshkatarëve (Video)

0
435

Një peshkaqen bishtdhelpër ka rënë sot në rrjetat e peshkatarëve në Radhimë të Vlorës. Peshkatarët thonë së ky lloj është i parrezikshëm dhe se ngrohja globale ka bërë që kohët e fundit në rrjetat e tyre të ngecin specie të tilla.

Peshkatarët thonë se peshkaqeni ka ngecuar në rrjetat e peshkatarëve dhe se ata e kanë nxjerrë të ngordhur në breg të detit.

Ndërkohë një tjetër fokë është shfaqur mëngjesin e sotëm në Orikum. Foka kishte një gjatësi 1.2 metra dhe një peshë 60 kg. Sipas peshkatarëve foka ishte e qetë dhe kishte dalë të ushqehej.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here