Çështja “Shullazi”/ Avokatja jep dorëheqjen, gjykata merr vendimin e papritur

0
329

Vijon telenovela “Shullazi”.

Seanca gjyqësore e planifikuar të mbahej sot nuk është zhvilluar, duke u shtyrë kështu për të disatën herë.

Seanca do të zhvillohet në datën 8 prill për shkak të mungesës së avokatëve.

Kjo është e gjashta herë që gjyqi ndaj 5 të pandehurve dështon, ndërsa seanca e radhës do të mbahet në 25 mars.

Emiljano Shullazi është dënuar me 14 vite burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda. Bashkë me të janë dënuar edhe grupi i tij, përfshirë edhe Gilmando Danin.

Shullazi dhe grupi i tij u shpallën fajtorë nga Gjykata për veprën penale “shtrëngim me anë të kanosjes për dhënin e pasurisë”, në dëm të Ylvi Beqajt.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here