Një tjetër kandidat ‘tradhton’ Bashën, kërkon mandatin e deputetit në KQZ (EMRI)

0
384

Një tjetër kandidat nga radhët e PD ka dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve formularin e dekriminalizimit, duke i hapur kështu rrugë marrjes së mandatit.

Lefter Maliqime Partinë Demokratike në Berat, ndërsa një vit më parë u emërua nga mazhoranca si zv.Drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve.

Edhe pse Maliqi nuk e ka pranuar më parë se do ta marrë mandatin, me vendimin e sotëm ai vijon kundërshtitë ndaj lidershipit të Bashës.

Gjatë fushatës së vitit 2017, ai deklaroi mbështetjen për Partinë Socialiste, pavarësisht se figuronte i treti në listën e PD-së.

Maliqi bëhet kështu i pari kandidat nga selia blu që kërkon mandatin e deputetit.

Më herët Myslim Murrizi dhe Rudina Hajdari nuk pranuan dorëzimin e mandateve, ndërsa nga radhët e LSI janë së paku pesë emra që nuk i binden vendimit të partisë në fjalë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here