Taulant Muka nxjerr detajin e pabesueshëm në fletën ku firmosi dorëheqjen Kryemadhi (Foto)

0
531

Ish-zv.ministri i Arsimit Taulant Muka ka publikuar fletët ku kanë firmosur dorëheqjen kryetarja e LSI Monika Kryemadhi dhe fletët e deputetëve të PD-së, Salianji dhe Grida.

Muka shkruan se ajo që bie në sy ë shtë se ato nuk kanë datë, ndërsa fleta e Kryemadhit të jep përshtypjen se është vendosur gabim gabim.

Taulant Muka shkruan:

“Eshte interesante te shikosh qe tre dokumentat deri tashme publik te dorezimit te mandatit ne radhet e PD nuk kane date dhe as numer protokolli qe te tregojne se ato letra jane dorezuar ne kuvend! Ndersa fleta e firmosur nga Monika Kryemadhi te jep pershtypjen se data eshte vendosur gabim: 20/04/2019 dhe jo 20/02/2019! Koicidence apo farse politike e nje loje pozite/opozite per te destabilizuar vendin nga frika e veprimit te SPAK?! Koha do e tregoje.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here