Shkarkohet nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës dhe drejtuesit e PDIU

0
388

Ditën e sotme nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës, Kozeta Mesiti, e propozuar nga PDIU, është shkarkuar nga detyra, ndërsa thuhet se shkak është bërë pjesemarrja e saj ne protestën e dhunshme të organizuar nga opozita tv shtunën. Veç Mesitit u shkarkua edhe drejtori i tregjeve, Sokol Hysa, po ashtu i propozuar nga radhët e PDIU. Mesiti dhe Hysa ishin ende në Bashki pas koalicionit në zgjedhjet e 2015. Shkarkimi i tyre ka ardhur që në orët e para të mëngjesit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here