Grupi i PD merr vendimin unanim, zbardhen 3 hapat e radhës që do të ndërmerren

  0
  507

  Ditën e sotme grupi parlamentar i PD u mblodh për të diskutuar për propozimin e Lulzim Bashës për djegien e mandateve.

  Gjatë mbledhjes së sotme është votuar unanimisht për djegien e mandateve të deputetëve.

   Mësohet se kreu i PD, Lulzim Basha do të mbledhë Këshillin për të marrë venimin përfundimtar.

  Vendimet e marra në grupin e PD:

  1. Unanimisht votohet pro djegjes së mandateve, pavarësisht diskutimeve në parim.

  2. Kryetari Lulzim Basha të mbledh keshillin kombëtar për marrjen e vendimit përfundimtar

  3. Të ngrihet një grup pune për teknikalitetet. Njerëz që njohin ligjin dhe zgjedhjet. Propozim për KK: Gaz Bardhi, Oerd Bylykbashi, Enkelejd Alibeaj, Clirim Gjata, Ivi Kaso.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here