Artan Fuga ndez protestën e studentëve, ja çfarë paralajmëron për në mbrëmje

0
1842
Akademiku Artan Fuga ka reaguar sërish lidhur me protestën e studentëve, e cila sot shënon ditën e pestë të zhvillimit para Ministrisë së Arsimit.Akademiku i njohur me anë të një postimi thotëse sot në mbrëmje do të tregojë si bordet e administrimit të Universiteteve janë qesharake dhe janë ato që e degradojnë financiarisht universitetin
“ëngjëll në ferr!

Do rrëfej përse bordet e administrimit të Universiteteve janë qesharake dhe janë ato që e degradojnë financiarisht universitetin, rrisin tarifat! Na kanë rrënuar!

Ato duhen zhdukur sic janë duke amenduar ligjin për arsim të lartë!

Kërkesa për të futur aty ndonjë student është si të duash të rregullosh ferrin duke cuar atje një ëngjëll!

Analizë sot në mbrëmje!

Më ndiqni!” – shkruan Fuga.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here