“Shkollën e mbarova për kimist, por u bëra prezantues”, ja VIP-at që nuk e morën profesionin për çfarë studiuan

0
503

Kur flitet për studimet dhe të ardhmen, shumica përpiqen të ndjekin shkollën të cilën e kanë ëndërr dhe që do t’u sigurojë pjekurinë e duhur për tu punësuar në profesionin që dëshirojnë. Kur vjen puna tek VIP-at ata nuk janë shembulli më i mirë në këtë aspekt. Jo për faktin se ju mungon suksesi, por shumë prej tyre kanë kryer studimet për degë që nuk kanë aspak lidhje me profesionin që i kanë kushtuar jetën. Këngëtarë, moderatorë, por jo vetëm. Emrat më të njohur të showbiz-it shqiptar kanë ndjekur udhën e ëndrrave dhe kanë ndërtuar karrierën që duan, por jo atë për të cilën kanë investuar vite studime.

Viola Spiro/ Financë dhe Business Law

Amarda Toska/ Balet dhe Psikologji

Marina Vjollca/ E drejtë penale

Lorik Cana/ Arkeologji

Ledri Vula/ Regji

LuanaVjollca/ Drejtësi dhe biznes

Armina Mevlani/ Filozofi

Big Basta/ Sociologji

Hueyda El Saied/ Drejtësi, Marrëdhënie Ndërkombëtare dhe master për të Drejtat e njeriut

Soni Malaj/ Frëngjisht

Eneda Tarifa/ Filozofi

Alketa Vejsiu/ Ekonomi

Adi Krasta/ Kimi

Sonila Meço/ Ekonomi

Elvana Gjata/ Regji

Blendi Fevziu / Gjuhë letërsi

Ilva Tare/ Frengjisht

Turjan Hyska/ Shkenca Politike

Eni Koçi/ Mjekësi

Era Rusi/ Gazetari

Ronela Hajati/ Drejtësi

Orgesa Zaimi/ Gjuhë Letërsi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here