Katër vlonjatë “sulmojnë” gazetarët para Gjykatës

0
364

Gjykata e Fierit ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për 4 të rinj nga Vlora, të cilët grabisnin dhe thyenin brava në qytet. Ata janë arrestuar pas operacionit policor të koduar “Brava”.  Prokuror në çështje ishte Erind Reovica. Katër të rinjtë shkallmonin dyert e banesave dhe më tej vidhnin.

Shtetasit e arrestuar:

1.Emanuel Doda, 23 vjeç, banues në Vlorë.

2.Lediona Preçi, 21 vjeçe, banuese në Vlorë.

3.Bledar Skënderaj, 24 vjeç, banues në Vlorë.

4.Klaustin Zeneli, 22 vjeç, banues në Vlorë.

Ndaj tyre rëndon akuza e vjedhjes, në bashkëpunim

Por me pranga në duar ndërsa i drejtoheshin qelisë, një nga të arrestuarit sulmoi verbalisht gazetarët me fjalor fyes.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here