3.4 milionë eurot e “Toyota Yaris”/ Basha mbërrin në Prokurorinë e Tiranës, ja çfarë pritet të ndodhë (FOTO)

0
481

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbërritur sot Prokurorinë e Tiranës, në vijim të hetimeve të nisura për çështjen “Toyota Yaris”.

Kryedemokrati ka mbërritur në organin e akuzës në orën 11.30 dhe më pas do të ketë një komunikim për mediat.

Kujtojmë se Basha ishte i pari që nga foltorja e Kuvendit tha emrin e socialistit Taulant Balla si personi që kishte porositur dhe priste 3.5 mln eurot që u gjetën në makinat “Toyota Yaris”, në portin e Durrësit, gjatë një kontrolli të autoriteteve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here