Arrestimet masive, Rama: Vend i pashpresë për ata që bëjnë politikë me krimin

0
403

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas arrestimeve masive të ditës së sotme, duke filluar që nga anëtarë të grupeve kriminale e deri tek ish-deputetë.

Në një status në Twitter, kreu i qeverisë nuk i ka kursyer ironitë me opozitën ku shprehet se ky vend është i pashpresë për ata që bëjnë politikë me krimin.

“Atyre që bëjnë politikë me krimin, lufta kundër krimit u rrit dëshpërimin. Sa më fort do ta godasim krimin, aq më e dëshpëruar do të bëhet kundërvënia e tyre! Ne do ta bëjmë këtë vend të pajetueshëm për kriminelët dhe të pashpresë për ata që me krimin bëjnë politikë,” shkruan Rama.

Edi Rama

@ediramaal

Atyre që bëjnë politikë me krimin, lufta kundër krimit u rrit dëshpërimin. Sa më fort do ta godasim krimin, aq më e dëshpëruar do të bëhet kundërvënia e tyre! Ne do ta bëjmë këtë vend të pajetueshëm për kriminelët dhe të pashpresë për ata që me krimin bëjnë politikë

Arrestimet 

Ish-deputeti socialist, Arben Çuko – korrupsion pasiv

Ish-deputeti socialist, Arben Ndoka – tjetërsim pronash

Vëllai i deputetit socialist Arben Ndoka – falsifikim dokumentash

“Bosi” i Shijakut, Flamur Avdyli – trafik droge

Astrit Avdyli, Jasin Avdyli, Fatos Llaftiu, Shkelqim Avdyli, Shaqir Gjepali – pjesë e bandës së Shijakut

• Kërkime për Klement Balilin dhe Lul Berishen

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here