I jashtëzakonshmi Mesi shënon “golin” më të bukur të jetës

0
405

Të shumë janë lojtarët e mëdhenj që kanë kontribuar në projekte të ndrysheme në ndihmë të njërëzve në nevojë, sidomos në vendlindjen e tyre. Por kjo çfarë ka bërë ylli I Barcelonës dhe Argjentinës është vërtetë diçka e jashtëzakonshme që vlen të vlerësohet.

Ai ka një karrierë të pasur me sukesese pafund me 628 gola në 402 ndeshje mes Barcelonës dhe Argjentinës, 33 tituj, pesë Topa të Artë, dhjetëra çmime individuale, por asnjë nga këto nuk mund të jetë më e rëndësishme se sa ngritja e ‘Sant Joan de Deu’, Qendrës së Kancerit Pedriatrik në Barcelonë, më të madhin për fëmijë në Evropë.

Me imazhin e tij, dhe kontributin përmes fondacionit të tij, Messi ka qenë çelësi i nevojshëm për të ngritur këtë qendër duke ndihmuar me 30 milionë euro.

Pas gjithë kësaj ndihme, Messi nuk mund të mungonte në aktin simbolik të vendosjes së gurit të parë të kësaj qendre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here