Rrethohet Shkodra sërish, shoqërohen 10 persona, ja ç’ka ndodhur

0
591

Policia e Shkodrës në baskëpunim me FSHN dhe Shqiponjat kanë ushtruar kontrolle të befasishme në lokale, ambiente dhe në akset rrugore.Gjatë këtyre kontrolleve u shoqëruan për verifikim 10 persona, si dhe u arrestua Blerim Beqiri, 39 vjeç, banues në fshatin Oblikë të Shkodrës.

Arrestimi i 39-vjeçarit u bë pasi gjatë kontrollit policia i gjeti në trup një armë zjarri pistoletë të mbushur me fishek në fole ndërsa në banesën e tij, u gjetën dhe u sekuestruan 370 fishekë luftarakë model 56.

Njoftimi i policisë:

Kontrolle të befasishme në lokale, ambiente dhe në akset rrugore.

Kontrollet për kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri apo të ftohta si dhe për kapjen e personave në kërkim.

Kontrollet nga Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, Forca e Posaçme “Shqiponjat”, efektivat e Komisariatit të Policisë Shkodër, të mbështetura dhe nga FNSH Shkodër.

Gjatē kontrolleve Policia arreston në flagrancë një 39 vjeçar i cili mbante me vete armë zjarri pistoletë me fishek në fole.

Gjatë kontrolleve në lokalet e natës nga FNSH dhe policia lokale u shoqëruan për verifikim 10 persona.

Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, të atyre që qarkullojnë me armë zjarri, nga strukturat e Forcës së Posaçme “Shqiponjat” në D. V. P. Shkodër në bashkëpunim me Forcën Operacionale në D. V. P. Shkodër si dhe shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër të mbështetur dhe nga FNSH Shkodër, u  kap dhe u arrestua në flagrancë shtetasi:

Blerim Beqiri, 39 vjeç, banues në fshatin Oblikë, Shkodër

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrolleve te befasishme në nje lokal, këtij shtetasi policia i gjeti në trup një armë zjarri pistoletë  të mbushur me fishek në fole.

Gjithashtu gjatë kontrollit  në banesën e këtij shtetasi Policia   gjeti dhe  370 fishekë luftarakë model 56.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” parashikuar nga neni 278 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here