Mbyllja e pikave të basteve, deputetja e PD: Ja çfarë qëndron pas këtij vendimi

0
426

Deputetja e PD-së, Fatbardha Kadiu ka komentuar propozimin e kryeministrit Rama për mbylljen e pikave të basteve dhe lotove sportive.

Mbyllja e këtyre ambienteve sipas saj nuk është në favor të shoqërisë, por po ndodh e kundërta.

Postimi i plotë

Mbyllja e ambienteve të basteve propagandohet diku nga padituria e diku me presion nga qeveria si një arritje që po i vjen në ndihmë problematikës apo plagës së shoqëruesi shqiptarë të bixhozit.

Si asnjëherë në histori individi që deri dje shkonte tek ambienti i basteve me këtë reformë do ta këtë më të lehtë të luaj bast kudo që ai dëshiron në restorant, në kafe në bar kudo.

Të rinjtë më shumë se kurrë me ketë veprim janë të ekspozuar ndaj “ basteve”. Vetëm mizeri mund të prodhoj kjo qeveri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here