Tensionohet situata në Komisionin e Ligjeve mes Ruçit dhe Alibeajt: Rritja e kriminalitetit vjen nga radha e politikës

0
578

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj zhvilloi sot një seancë dëgjimore me përfaqësues të shoqërisë civile. Mbledhja e Komisionit të Ligjeve ka nisur me debate dhe akuza të forta. Situata është tensionuar në momentin që Alibeaj është shprehur se “Fenomeni kriminal që të ketë guximin të ndodhin në mes të bllokut, kjo është të ulërasësh”.

“Alibeaj i bën thirrje shoqërisë civili që mos i lejoni tu përdorin, pasi sot në këtë godinë po krijohet një farsë. Sot nuk kemi një sistem demokratik por një diktaturë të pastër. Rritja e kriminalitetit vjen nga radha e politikës. Pse Balla del në çdo rast kriminal?”, u shpreh Alibeaj.

Ruçi ka reaguar duke i mbyllur mikrofonin dhe duke i thënë që të hesht pasi nuk po e dëgjon kush.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here