Lorik Cana, i shqetësuar! Ja ç’më ndodhi pasi u largova nga futbolli

0
400

Pas 14 vitesh me fanellën kuqezi, Lorik Cana u detyrua të hiqte dorë nga futbolli, si pasojë e problemeve fizike në vitin 2016. I  ftuar në emisionin “Rudina”, ish-futbollisti shqiptar tregoi se është shumë e vështirë të qëndrosh larg fushës së blertë dhe se i mungon shumë.

Nga ana tjetër, Cana tregoi se shkëputja nga futbolli ishte edhe shumë e vështirë, pasi ai shtoi shumë kilogramë.

“Viti i parë ka qënë shumë i vështirë. Kam shtuar 10 kg, tani kam një vit që nuk kam shtuar. Po punoj për të gjetur balancën”-tha Lorik Cana.

Teksa kujton takimin në Shkodër ku dha edhe lamtumirën me Kombëtaren Shqiptare, Lorik Cana rrëfeu se ishte një moment shumë emocionues, pasi e shoqëronte për herë të parë djali i tij, BojkenMomentalisht, Cana po përgatit një dokumentar ku do të prezantohet jeta e tij dhe do të shfaqet edhe në kinematë shqiptarë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here