Panuçi befason me deklaratën e tij për kapitenin e Kombëtares, ja si i përgjigjet pyetjes së gazetarëve

0
472

Në fillimet e tij tek kombëtarja jonë ai do të deklaronte se shiritin e kapitenit do ta mbante lojtari që kishte më shumë ndeshje.

Teksa na ndajnë pak orë nga miqësorja ndaj Jordanisë, ai është pyetur sërish në lidhje me shiritin e kapitenit, që mbrëmjen e sotme pritet ta mbajë Andi Lila.

Këtë herë italiani ka thënë diçka të ndryshme nga e para, duke e lënë atë në dorë të lojtarëve.

Ai u shpreh:

Kapitenin e zgjedhin vetë lojtarët, janë ata që votojnë dhe vendosin për futbollistin që mendojnë se ata ndjejnë si kapiten.”

Kujtojmë se shiriti i kapitenit kohët e fundit ka lëvizur nëpër shumë futbollistë të kombëtares, ndërsa me sa duket vendimin për Andi Lilën si kapiten ndaj Jordanisë e kanë marrë vetë lojtarët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here