Vrasja në Bllok/ Flet avokati i Ervis Martinajt: Ja pse u plagos klienti im, kërkesa e Prokurorisë e pabazuar në ligj

0
442

Edhe avokati i Ervis Martinajt ka dalë në një deklaratë për mediat, ku edhe i ka cilësuar si të pabaza akuzat e prokurorisë dhe kërkesën e saj për masën arrest me burg.

Avokati deklaroi se Martinaj është plagosur, pasi ka ndërhyrë për të shuar sherrin, por që nuk ka lidhje me ngjarjen.

Ervis Martinaj nuk është i përfshirë në konflikt. Nuk ka prova për akuzat e prokurorisë. Prokuroria ka kërkuar arrest me burg, por këekesa e prokurorisë është e pabazuar në ligj. Seanca ishte një seancë pyetjesh për ngjarjen. Martinaj u plagos sepse ndërhyri për të shuar sherrin. MArtinaj nuk ka dijeni për ngjarjen”, deklaroi avokati Martini.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here