Video/ United realizon përmbysjen e madhe ndaj Newcastle, Sançez shpëton Mourinhon

0
421

Manchester United ka zhvilluar një ndeshje të “çmendur” duke fituar me përmbysje ndaj Newcastle në shifrat 3-2.Skuadra mike kaloi në avantazh me dy gola në pjesën e parë, duke shtangur dhe shuar ëndrrat e të pranishmëve në “Old Traford”.

Në pjesën e parë skuadra e United nuk kishte forcë të reagonte, por anglezët treguan kthjelltësi dhe organizim duke treguar se edhe në pikën e fundi a shpresa për të reaguar dhe në fund  gjithçka shkoi në dobi “Djajve të Kuq”. Nga disavantazhi i dy golave, skuadra e United arriti të fitojë me tre gola  dhe në fund  hipotekoi pikët  në Premier League.
Trajneri i Mancheter United prej kohësh është i shigjetuar nga mediat, por edhe nga vetë lojtarët brenda skuadrës. Me fitoren e sotme, trajneri portugez rriti shpresat për të vijuar më tej projektin, të paktën deri në një reagim të dytë nga drejtuesit e klubit.
Në 8 takime, skuadra e drejtuar nga trajneri i shumë “përfolur”  Murinho ka siguruar vetëm 13  pikë, ndërsa Newcastle në po kaq ndeshje ka siguruar  vetëm 2 pikë.

https://youtu.be/uOOMPrCeqoA

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here