Çmendet Reali, synon 3 blerjet më të mëdha të historisë me 500 milionë euro

0
544

Largimi i Ronaldos, mungesa e golave e rezultatet e dobëta kanë bërë që Florentino Perez të planifikojë transferimet më të mira në historinë e klubit të Realit.

Mediet në Spanjë raportojnë se Real Madrid synon transferimin e ‘galaktikëve’, duke përmendur tre emra të mëdhenj.

“Mundo Deportivo” shkruan se Neymar, Paul Pogba dhe Eden Hazard janë në listën e Florentino Perez për t’i sjellë në “Santiago Bernabeu”.

Transferimi i këtyre lojtarëve do të shndërronte Real Madridin në një skuadër me shumë yje, por transferimi i tyre, do t’i kushtonte Perezit jo më pak se 500 milionë euro.

Rreth 250 milionë euro kërkon lëvizja e Neymarit, 100 Pogba, ndërsaHazard jo më pak se 150 milionë euro.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here