Çfarë deklaruan në komisariat Elvana Gjata dhe familjarët e saj? Këngëtarja në gjendje të rënduar psikologjike

0
911

Pas sherrit që degjeneroi deri në përdorimin e armëve dhe për pasojë vrasjen e 26-vjeçarit Fabiol Gaxha dhe plagosjen e Ervis Martinajt, i njohur si biznesmen i shumë pikave të basteve në Tiranë, bashkë me mikun e tij Eljo Hato.

Sipas të dhënave të deritanishme nga policia, shkak i sherrit mendohet se është bërë një ngacmim i këngëtares së njohur Elvana Gjata, e cila ndodhej bashkë me dashurin e saj Ervin Mata dhe disa personave të tjerë.

Ka qenë biznesmeni i njohur në Tiranë Mata ai i cili ka kërkuar ndihmën e të njohurve të tij, të cilët kan mbërritur të armatosur dhe nga sherri i nisur verbalisht ka përfunduar në përdorimin e pistoletav. Për pasojë, truproja i Ervis Martinajt mbeti i vdekur me një plumb në kokë dhe një në gjoks.

Menjëherë pas ngjarjes, policia ka shoqëruar në komisariat këngëtaren Elvana Gjata. Ajo ka dhënë dëshminë e saj para inspektorëve, ku ka pranuar se ishte nën shoqërinë e biznesmenit Mata, ndërsa ende nuk janë zbardhur detaje të tjera.

Sipas neës 24, në komiasariat janë shoqëruar edhe familjarë të këngëtares për të dhënë dëshminë e tyre, ndërsa aktualisht këngëtarja është në gjendje të rënduar psikologjike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here