Gati dosja/ PD e LSI padisin në Prokurori kryeministrin Rama

0
426

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të padisin sot në prokurori kryeministrin Edi Rama.

Burime nga PD  kanë konfirmuar se dy forcat opozitare kanë gati dosjen dhe padia do të dorëzohet në orën 11:00. Kryetarët e grupeve parlamentare Edmond Spaho dhe Petrit Vasili do të jenë tek Prokuroria e Tiranës për të bërë publike padinë penale kundër Edi Ramës.

Kryeministri është akuzuar nga opozita për shumë ngjarje dhe nuk dihet konkretisht se për cilin rast do kërkojë ndjekjen penale të tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here