Mbrëmje surprizash në Champions/ Tronditet Reali dhe Bajerni

0
505

Janë mbyllur ndeshjet e mbrëmjes së sotme të fazës së grupeve të “Champions League” ku ka pasur shumë rezultate surprizë.

Reali i Madridit ka marrë një goditje të rëndë në transfertë kundër CSKA-së së Moskës duke humbur me rezultatin 1-0.

Një humbje surprizë kjo për “Los Blancos”, por e merituar për vendasit të cilët kaluan që në avantazh që në minutën e dytë me anë të Vlasic.

Tre pikë të arta këto për CSKA-në përballë kampionëve në fuqi të këtij kompeticioni të cilët marrin humbjen e parë në grup.

Ndërkohë, një tjetër rezultat surprizë ishte dhe ai mes Bajernit të Mynihut dhe Ajksit, sfidë e zhvilluar në “Allianz Arena”.

Kampionët e Bundesligës u ndalën në barazimin 1-1 përballë skuadrës së kampionatit Holandez duke marrë vetëm një pikë  nga ky takim.

Të parët në avantazh kaluan bavarezët me Hummels që në minutën e katërt, por Mazraoui barazoi gjithcka në minutën e 22-të.

Edhe Manchester United nuk shkoi më shumë se barazimi në fushën e saj kundër Valencia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here