Çfarë po ndodh me Reformën zgjedhore? PD e bojkoton, PS përgatit draft të vetin

0
381

Në një prononcim për mediat, bashkëkryetar i komisionit parlamentar të reformës zgjedhore, Bledi Çuçi ka thënë se opozita ka bojkotuar reformën zgjedhore, ndërsa mazhoranca  do prezantojë javën e ardhshme draftin e saj për këtë reformë.

“Javën e ardhshme prezantojmë draftin për reformën që do i dorëzohet të gjitha  partive. Drafti përfshin kërkesat dhe rekomandimet e bëra me kontributin e ekspertëve gjermanë. Opozita ka bojkotuar, por shpresojmë t’i bashkohet”- ka thënë Çuci

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here