Ngjarja e djalit të deputetit/ Rama takohet me Ruçin në Kryesinë e Kuvendit

0
456

Kryeministri i vendit Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj të hëne me një takim me kryeparlamentarin Ruçi.Rama sapo ka mbërritur në Kryesinë e Kuvendit.Takimi mes tyre zhvillohet pak orë para mbledhjes së grupit të Partisë Socialiste. Nuk dimë nëse kryeministri do marrë ndonjë vendim për deputetin e Fushë-Krujës Rrahman Rraja, djali i të cilit u arrestua një ditë më parë për dhunën dhe kanosjen e 25-vjeçares Xhisiela Maloku.

Dy ditë më parë nga Korça, kryeministri kërkoi prova për përfshirjen e tij në këtë ngjarje, duke lënë të nënkuptohet se ishte i gatshëm të ndërmerrte çdo masë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here