Arti në zi! Ndahet nga jeta këngëtari i njohur

0
442

Është ndarë nga jeta këngëtari dhe tekstshkruesi i madh Charles Aznavour.

Ai humbi jetën në moshën 94 vjeçare pas një karriere që i zgjati më shumë se 80 vjet.

Charles ishte i njohur më së shumti për hitin e tij të vitit 1974 ‘She’ dhe u nderua me një yll në Hollywood Walk of Fame në 2017.

Këngëtari u martua tri herë dhe ka gjashtë fëmijë.

Ai u konsiderua si ‘Entertainer of the Century’ nga CNN në vitin 1998.

Aznavour regjistroi më shumë se 1.200 këngë në shtatë gjuhë të ndryshme dhe performoi në 94 vende.

I ndjeri ka lindur në Paris në vitin 1924 nga prindër armenë që ikën nga gjenocidi në vend për të filluar një jetë të re në kryeqytetin francez

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here