U akuzua për korrupsion/ Apeli jep pafajësi për ish-drejtorin e Burgjeve, Artur Zoto

0
498

Apeli për Krimet e Rënda jep pafajësi për ish-drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve, Artur Zoto. Zoto ishte dënuar me 5 vite burg, i akuzuar për korrupsion.

Gjithashtu ish-drejtori i burgjeve ëshët dënuar dhe me heqje të së drejtës për ushtrim të funksioneve publike.

Gjykata ka urdhëruar lirimin e menjëhershëm të Artur Zotos.

Gjykata e shkallës së Parë kishte dhënë dënim për ish-drejtorin Zoto.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here