Rama sulmon ‘profesorët e kafeneve’: Çdo të mërkurë do dalim me emra dhe mbiemra për rastet ndëshkuese

0
337

Kryeministri Edi Rama do publikojë çdo zyrtarë  të ndëshkuar për sa i takon ankesave që kanë mbërritur në platformën e bashkëqeverisjes.

“Nga sot dhe çdo të mërkurë paralelisht me prezantimin e rasteve përmes ministres së drejtësisë do bëjmë me dije edhe rastet e ndëshkimeve “, u shpreh Rama ndërsa nuk la pa ironizuar zërat kritikë për turin e llogaridhënies.

“Profesorët që e ndjekin politikën në kafene e thonë se fushata e llogaridhënies ishte një show e vërteta është që vazhdon të jetë një burim për të adresuar problemet”, tha kryeministri duke prezantuar disa raste të qytetarëve që kanë gjetur zgjidhje.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj