Opozita bojkoton Kuvendin, këta janë dy emrat që do denoncojë Basha në Durrës

0
481

Opozita do të mungojnë sot në parlament dhe do të zhvillojnë një seancë paralele në qytetin e Durrësit.Kreu i PD, Lulzim Basha dhe aleatët e tij të opozitës së bashkuar do të zhvendosen në Durrës, për t’i dhënë një tjetër mesazh qeverisë për bashkëqeverisjen me krimin. Kur ka kaluar një javë nga depozitimi i projektligjit të PD për vetting në politikë, Basha pritet të kërkojë sërish vullnetin e shumicës për të kaluar ligjin në Parlament.

Mësohet se njësoj si në Shkodër dhe në Elbasan, Basha pritet të denoncojë lidhjet e krimit me përfaqësues të shumicës.Kryefjalë e qëndrimit të tij do jetë deputeti i PS, Jurgis Çyrbja dhe Vangjush Dako. Kjo është seanca e tretë paralele që opozita zhvillon me parlamentin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here