Itali, videogame me permbajtje pornografike.

0
610

Tregime dashurie së shpejti do të jenë në shitje, një projekt i ri nga Dharker Studios që do të tregojë skena seksi pa asnjë censur

Revolucioni Steam: Fillon kryqëzata per të hequr të gjitha titujt me përmbajtje seksuale. Disa zhvillues kanë marrë një paralajmërim për të hequr përmbajtjen lakuriq dhe seksuale, nën dënimin e ndalimit të shitjes së lojrave të tyre në platformë

Një ciklon i vërtetë është gati për të goditur Steamin, pasi Valve ka udhëzuar disa zhvillues për të hequr çdo përmbajtje seksuale nga produktet e tyre për shitje në platformën e shpërndarjes dixhitale për PC, ne te kundert të njëjtat video lojëra do të largohen nga katalogu.

Njoftimi u dërgua nga kompania në mënyrë të veçantë për të gjitha ekipet që kanë botuar një ose më shumë romane vizuale ose imitues takimesh në Steam, ndër të cilat qëndrojnë shtëpi softuerike si HuniePot (autorët e HuniePop) dhe Neko Works (Tropical Liquor) ata së pari denoncuan lëvizjen e re të Valve. Nga ana e saj, kompania ka deklaruar se këto tituj shkelin udhëzimet e reja të platformës dhe ekipet e detyruara për të nisur një fushate për të hequr çdo formë të lakuriqësisë dhe përmbajtjes seksuale.

Lajmi ka kaluar nëpër botë dhe ka lëshuar zemërimin e tifozëve të këtyre prodhimeve të veçanta, të cilët kanë nënshkruar peticione dhe kanë akuzuar Valve për keto masa.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here