Zhgenjen kombetarja, mundet pastër në Glasgou

0
528

Entuziazmi i krijuar pas fitores së ditës së premte kundër Izraelit është shumë shpejt te Shqipëria, pasi kuqezinjtë janë mundur pastër me rezultatin 2-0 nga Skocia në ndeshjen e dytë të Ligës së Kombeve.

Kur të gjithë prisnin vazhdueshmërinë apo mendonin rikthimin e asaj kombëtareje të para dy viteve, skuadra e kombëtare përveç rezultatit negativ bën edhe një paraqitje për t’u harruar.

Golat e fitores për skocezët u realizuan në pjesën e dytë, ekzatësisht në minutën e 47, (autogol i Gjimshitit) dhe në të 68-n, me Naismith.

Me këtë fitore Skocia merr kreun e Grupit 1 të Ligës C, me 3 pikë. Shqipëria renditet e dyta me 3 pikë, por përveç golavarezhit më të dobët është edhe skuadra e vetme që ka zhvilluar dy takime. Mbyll grupin Izraeli me 0 pikë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here