Acari ‘pushton’ vendin, dëbora zbardh edhe Llogaranë, ja si paraqitet situata

0
52

Reshjet e dëborës që kanë rënë gjatë natës në zonën e Llogorasë kanë pasur një intesitet mesatar ku trashësia shkon deri në 10 cm, në  terren borë pastrueset të cilat kanë hedhur kripë përgjatë segmentit rrugor.

Rruga nacionale Vlorë- Llogora- Himarë mëngjesin e kësaj të hene e kalueshme për shkak dhe të punës të pandërprerë përgjatë mbrëmjes.

Policia rrugore dhe ajo e rendit në terren për të këshilluar drejtuesit të qarkullojnë me shpejtësi të redukuar dhe të bëjnë kujdes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here