‘Raskapitet’ dhe dorëzohet De Laurentiis, Osimhen mund të largohet, pritet “beteja e furtunës” së milionave

0
43

Victor Osimhen shprehu edhe një herë pëlqimin e tij për Premier League, deklarata që sipas mediave italiane pritet të sjellin shitjen e nigerianit në përfundim të këtij sezoni. Në ishull, emri i Osimhen është kthyer në modë, thuajse e dëshirojnë të gjithë ekipet e mëdha.

Sipas Il Mattino, klubi si Chelsea, Man.United dhe Tottenham janë të gatshëm të ofrojnë 140-150 milionë euro për të siguruar shërbimet e Osimhen. Jo vetëm në Angli, “bomberi” i Napolit pëlqehet shumë edhe nga Real Madrid.

Në kushte të tillë, duke parë dhe pëlqimin e Osimhen për tu larguar, presidenti De Laurentiis nuk pritet të bëhet pengesë, mjafton që të marrë atë që kërkon, milionat për kartonin e nigerianit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here